MongoDb online kurzy

Systematické vzdělávání je pro programátory holou nutností a naše doba nám k tomu dává výjimečné příležitosti. Když jsem s programováním začínal, byl jsem rád, když mi otec sehnal od známého z PVT nějakou vysloužilou knížku o programování v Basicu - a to byl můj jediný zdroj informací. Knížka byla v angličtině a plno věcí jsem tehdy ani nepochopil. Informací bylo pomálu a řada z nich byla už tenkrát zastaralá (mluvím o roce 93). Před příchodem Internetu bylo sdílení informací a možnost vzdělávání se v IT zkrátka velmi omezené a složité.

Letos poprvé jsem zakusil kouzlo on-line výukových kurzů a jsem z toho úplně u vytržení - každý z nás má nyní možnost naučit se plno věcí (často zdarma) od profesionálů svého oboru, kteří vám smysluplně odkryjí pozadí a souvislosti konkrétních technologií a přístupů. Myslím, že člověk by musel být hlupák, aby něčeho podobného nevyužil a sám se na sebe zlobím, že mi trvalo tak dlouho, než jsem tyto poklady objevil.

Portálů pro on-line výuku je v dnešní době celá řada: CourseraTreeHouseCodeAcademy,CodeSchool nebo třeba Khanova škola (ačkoliv tam je většina obsahu ne-IT). Nedávno se v podobném duchu rozepisoval i Tomáš Dvořák na svém blogu.  Já se dneska ale rozepíšu o tom, jak probíhá výuka na education.mongodb.com.

 

Diskuzní příspěvky
Zatím zde nejsou žádné zprávy