Dlouhou dobu nedošlo na tomto portálu k úpravám, ale nebylo to z důvodu lenosti. Střádali jsme změny do zásoby a nyní Vám je představíme všechny najednou.

blog-example

Blogy

Autoři si mohou na portálu zřídit blog a psát články dle chuti. Získají tím zejména:

  • stránku, která bude mít URL http://www.java.cz/blog/mujNazev, která bude obsahovat krátkou informaci o blogu s fotografií a která bude obsahovat všechny články daného blogera
  • články na blogu budou zobrazeny hned po publikování autorem (nebudou podléhat schválení administrátorem)
  • dobré články administrátor zveřejní i na hlavní stránce portálu
  • informace o nových článcích bude možno načítat přes RSS (URL bude tvaru http://www.java.cz/rss-2.0/articles/blog/mujNazev)
  • jestli jste již nějaké články na portálu publikovali dříve, než jste si založili blog, nevadí, po založení blogu se do něj zahrnou všechny články daného autora

Na portálu bude uveden seznam všech blogů.

Burza práce

Mnoho návštěvníků portálu projevovalo zájem o inzerci pracovních příležitostí. Pro nedostatek jiných možností psali reklamní články, které jsme museli stornovat. Další, ještě vtíravější, psali do konference. Nyní nabízíme burzu práce, kde mohou zaměstnavatelé publikovat své nabídky a zároveň prácechtiví uchazeči mohou zveřejnit svůj profil. Čtyři nejnovější pracovní příležitosti jsou zobrazeny na hlavní stránce v pravém panelu.

Zatím je burza práce zdarma. Inzeráty pro uchazeče budou vždy zdarma, ale inzerenty budeme tlačit k psaní článků o Javě na portál. To bude mít dva příznivé důsledky. Za prvé bude více obsahu na portálu. Za druhé budou moci potenciální zaměstnavatelé lépe posoudit kvalitu pracovníka - kvalita odborného článku řekne více, než dlouhý pohovor. Do budoucna počítáme se zpoplatněním inzerce volných míst, abychom měli nějaký příjem na provoz portálu.

captcha-example

CAPTCHA při vkládání diskuzního příspěvku

Poslední dobou bylo příliš mnoho spamu v diskuzních příspěvcích, dosavadní systém ochrany javascriptovým výpočtem matematické úlohy se ukázal jako nedostatečná ochrana. Nyní byla nasazena CAPTCHA a diskutující mají dvě možnosti:

  1. zaregistrovat se a přihlásit se
  2. opsat pět alfanumerických znaků z obrázku

Dlouho jsme toto otravné řešení oddalovali, ale už nebyla jiná možnost než CAPTCHA zavést. Nyní již si můžete bez obav dát do své RSS čtečky všechny diskuzní příspěvky.

Hezká URL článků

Návštěvníci si stěžovali na nepřehledná URL článků, která obsahovala /detail.do?articleId= následované nějakým hrozným číslem. Nyní je možno u každého článku na portálu uvést identifikátor. Identifikátor musí být alespoň dva znaky dlouhý, musí začínat písmenem a musí obsahovat pouze malá písmena, číslice a pomlčku. Následně bude adresa článku ve tvaru http://www.java.cz/article/identifikator-meho-clanku. Jestliže nebude identifikátor vyplněn, bude místo něho uvedeno ID článku - to dlouhé nehezké číslo. Ale URL bude stále hezké: http://www.java.cz/article/12345.

Vylepšení RSS

RSS generované naším portálem je nyní validní podle standardu. Podcast obsahuje informace o délce multimediálního souboru a také dodatečné informace v iTunes značkách. To umožní bezproblémové stahování podcastu z iPhone a podobných hraček.

summaryPřehledná úvodní obrazovka administrace

S novou verzí redakčního systému Hyperion přišla i nová přehledná úvodní obrazovka administrace. Obsahuje odkazy na nejčastěji používané akce. Nyní je práce autora článků v administraci jednoduchá a bude používat jen tuto stránku a stránku editace článku. Ostatní stinná zákoutí portálu zůstanou jen pro administrátory, kteří v nich (snad :-) nezabloudí.