Zajímáte se o nejnovější technologie a rádi alespoň jednou za čas diskutujete neformálně o trendech ve vývoji software a hardware? Máte čas o víkendu 19. a 20. září, který byste rádi strávili s podobně smýšlejícími jedinci? Pokud je Vaše oblíbené číslo 42 a myslíte si, že ručník je docela dobrý nápad, tak opravdu nemáte co řešit a musíte se přihlásit na JOpenSpace 2015, který se bude konat v Hotelu Farma kousek od Pelhřimova.

JOpenspace je ne-konference. To neznamená, že si jen chceme usnadnit práci, ale že celá konference je osvobozena od formalit a každý si může vybrat sám čas, kdy bude prezentovat svůj talk nebo zvolit si čím přispěje do programu (místo talku je možné zorganizovat workshop, coding dojo apod.). Toto je také jediná podmínka pro každého účastníka - být nějakým způsobem přínosem pro ostatní. Nejčastějším příspěvkem bývá lightning talk - maximálně sedmiminutová prezentace na libovolné téma, nejlépe související s vývojem software, ale nejsou vyjímkou jiná zajímavá téma (loni třeba praktická ukázka drona).

Samotné konferenci předchází páteční "sportovní" den, který strávíme na kolech nebo tůře po okolí. Pro sportovně zaměřené jedince jsou každé ráno organizovány krátké výběhy do okolí (cca 10km).

Letošní - již sedmý ročník sponzorují firmy AvastFG ForrestRed HatY-SoftVendavo CZMoroSystemsAveco a JetBrains a díky nim je většina nákladů na ubytování a pronájem konferenčního sálu pokryta. Ne-konference je nevýdělečná, takže všechny dary jsou použité na snížení nákladů pro účastníky, vstupné je je díky tomu pouze symbolické.

Pro 5 nejlepších prezentací (rozhoduje společná volba) jsou nachystány roční licence na vývojové prostředí firmy JetBrains dle svého výběru a pro všechny ostatní 20% sleva na licence produktů této firmy.

Zkrátka a prostě - důvodů proč se stát součástí jOpenSpace je celá řada. A to jsme nezmínili ten hlavní - Vás samotné. Na ne-konferenci se každoročně sejdou skvělí vývojáři ze špičkových společností z Čech, kteří mají dostatek času navázat společné kontakty a získat inspiraci pro další měsíce práce.

Více informací o ne-konferenci najdete na:

Za organizátory Zdeněk Henek a Jan Novotný