Jedno rčení říká: "Pokud máš problém, vyřeš ho regulárním výrazem. Pak budeš mít problémy dva."

Nevím jak vy, ale skoro pokaždé, když dávám dohromady nějaký regulární výraz, tak mi ihned vzniká nová třída s main metodou, abych výraz otestoval (a poté ještě hodinu měnil, protože je tutově špatně).

Naštěstí se nějaká dobrá duše rozhodla udělat plugin, který takové úkony zautomatizuje - a tak vznikl RegEx Tester. Jednoduchá utilitka, která se zobrazuje ve view záložkách:

RegEx Tester branding

Jednoduše zadáte regulární výraz, testovaný vstup a necháte vyhledat. Oceňuji možnost "Live Evaluation", kdy se výsledek průběžně mění podle vstupu.

Druhý nástroj, na který chci poukázat, je o trochu složitější a hlavně vizuálně založený. Graphrex totiž dokáže generovat i grafy, reprezentující daný výraz (a tisknout je), stejně tak provádět rozklad do "Outline" záložky. Pokud chcete odhalit, kde je chyba v logickém návrhu regulárního výrazu, tak pár krabiček pospojovaných šipkami rozhodně pomůže. Tento nástroj je určen pro návrh, proto je potřeba nejdřiv založit soubor, ve kterém můžete provádět a ukládat změny (formát je xml, lze tedy verzovat).

 Graphrex

Snad vám to ušetří čas a bolení hlavy.