Ahoj všem IT-positive lidem, 

Ať už je vám 60 a začínali jste ve Fortranu nebo jste zrovna objevili krásy Kotlinu a vaše střední škola ještě neskončila, tak bychom vás chtěli pozvat na 2. Valašsky JUG. Jsme skupina programátorů, kteří mají rádi nejen Javu. Smyslem je se inspirovat a zdokonalit v tom, co děláme. Chtěli bychom vás tímto pozvat na jedninečnou akci technologické komunity ve Valašském Silicon Valley.

• T. Navratil (ON Semiconductor Inc.) – Java Design Anti-patterns 
o Tom nám ukáže “temnou stranu síly”. Tenhle zkušený javovský matador už prodebugoval kilometry “prasáckého spaghetti kódu” a ví, jak se s ním vypořádat. Zkušený perlista a zároveň striktně objektové orientovaný programátor nám ukáže na příkladu ze života, jak javovsky kód dobře strukturovat a možná hlavně JAK HO OPRAVDU NESTRUKTUROVAT. Pár odstrašujících příkladů, při kterých se vám bude chtít zvracet bude elegantně nahrazeno srozumitelným kódem, který se čte jako pohádka
• L. Vlček (Red Hat Inc.) – Elasticsearch 
o Všichni něco hledáme … Klíče od auta, levnější rohlíky, lásku v životě. Lukáš je odborníkem přes rychlé hledání za pomocí nástroje Elasticsearch. Tahle úžasnost je geniálním blackboxem na full-text search a datovou analytiku. Ukáže nám, co všechno Elasticsearch umí a proč je to něco, “co prostě chceš”.
• R. Sohlich (EdHouse ltd.) – Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi programátorem (trnitá cesta za oblíbeným jazykem) 
o „Proč jsi to psal v Pythonu?“. “.Net je na nic, napiš to v Jave“.Tohle slýcháváme často. Jiný kraj, jiný mrav. Proč stojí za to zkusit i jiné jazyky a technologie, co si z toho odnést? 
Radek s námi bude sdílet svoje programátorské výlety s delší zastávkou u jeho poslední srdcovky, jazyka Go.


Doporučte nás svým známým, zachraníte tím mládě tuleně ;-) !

TERMÍN
26. 10. V 17 30 v Braserii Avion (Rožnov p.R.)