Pomalý SecureRandom

Vygene­rovat dočasné heslo trvalo 90 vteřin. Proč a co s tím?

Ohlédnutí za marketingem Javy 7

Úvaha o více i méně viditelných novinkách v Javě 7.

Číslování anonymních tříd

Zápisky z řešení problému, který byl způsoben různým výstupem javacu a Eclipse JDT.

Akumulátor test a Java 8

Paul Graham v článku Revenge of the Nerds píše, že kdybyste se Dilbertova šéfa zeptali, v čem naprogramovat software, tak vám odpoví: Java. Ale jazyky se svými schopnostmi liší. Ukazuje to sice na akademické a nepraktické úloze, která ovšem o jazycích leccos vypovídá. Úlohu jsem si připomněl v souvislosti s uvedením Javy 8. Zajímalo mě, jak...

SLF4J a Spring MVC a Jetty a Maven so spoločným logback.xml

Embedded Jetty v Mavene je skvelý príklad mäteže logov. Ako presvedčiť server, aby logoval rovnakým spôsobom ako vaša aplikácia, ak používate Spring?

SLF4J a Spring MVC a Jetty a Maven

Ako naštartovať logovanie v springáckej MVC aplikácii, ktorá sa testuje na Jetty kontajneri spúšťanom v Mavene?

Výkon regulárních výrazů v Java

Also available in English - Java Regular Expressions Performance.Když jsem programoval jednu aplikaci narazil jsem na zvláštní chování na produkčním prostředí. Pomocí profilace nástrojem Java Visual VM bylo jednoduché během chvíle dohledat, že velký čas aplikace tráví zpracováním regulárních výrazů. Pak stačilo pár malých změn a rázem aplikace...

Dizajnové čriepky: anonymné vnútorné triedy 2

Druhý diel traktátu o anonymných vnútorných triedach. Ako pristupovať k premenným z vonkajšej triedy a ako obabrať technické a syntaktické obmedzenia.

Pohled pod kapotu JVM (11.část - instrukce pro tvorbu polí a přístup k prvkům polí)

Počet již popsaných instrukcí virtuálního stroje Javy se nám utěšeně zvětšuje. V dnešní části seriálu o programovacím jazyce Java i o JVM se zaměříme na popis dalších dvaceti instrukcí. Bude se jednat o instrukce používané pro vytváření polí různých typů a pro přístup k prvkům těchto polí.

Pohled pod kapotu JVM (10.část - instrukce pro práci s třídami a objekty)

V dnešní části seriálu o programovacím jazyce Java i o vlastnostech JVM se již popáté budeme zabývat popisem instrukčního souboru virtuálního stroje Javy. Zaměříme se na popis instrukcí, které jsou určené pro práci s třídami a objekty, zejména na instrukce pro přístup k atributům a metodám tříd i objektů.

 
strana 1/12celkem 111 položek