Ako správne a jednoducho definovať singleton v Jave (The simplest way to define a singleton in Java correctly)

Singleton návrhový vzor je asi ten najjednoduchší známy vzor. Dlhú dobu som ho však v Jave definoval nesprávne a zbytočne zložito. Potom som sa presvedčil o tom, ako funguje classloading v JVM a ako to môže byť jednoduché a navyše správne. Je iba škoda, že väčšina ľudí si myslí, že to tak nefunguje a tomuto jednoduchému priamočiaremu spôsobu sa...

CDI eventy v Swing aplikácii ako nástroj pre oddelenie UI a reagovania na udalosti (CDI events in Swing application to decouple UI and event handling )

Nedávno som trochu experimentoval s rozšírenejším použitím CDI dependency injection v klasickej Swing Java SE aplikácii. Podarilo sa mi CDI, konkrétne pomocou Weld, skombinovať so Swing komponentami a použiť CDI eventy na implementovanie observer patternu a oddelenie GUi kódu od logiky. Viac o tom v poslednom príspevku na mojom blogu.

Java SE 7 Update 11 Released

Oracle has released Java SE 7 Update 11, containing important security fixes. See Oracle Security Alert CVE-2013-0422 to learn more. Oracle strongly recommends that all Java SE 7 users upgrade to this release.

New Java vulnerability

A new Java 0-day vulnerability has been discovered, and is already being exploited in the wild. Currently, disabling the plugin is the only way to protect your computer.

Disgruntled Bomb

O finálních statických proměnných a cacheování hodnot i autoboxingu bylo napsáno dost článků. Ale co takhle trocha hackingu a vše spojit dohromady? V odkazovaném článku lze najít takovou perlu, i když její použití je více než diskutabilní a klient by to asi náležitě neocenil ...

LinkedArrayQueue (LinkedArrayQueue)

Nedavno jsem potreboval rychlou kolekci (presneji mi stacila queue) na udrzovani velkeho poctu objektu. Nebylo nutne aby dana kolekce byla thread safe, nejdulezitejsi vsak bylo aby s novymi elementy nezabirala moc pameti a aby mela konstantni rychlosti pro vkladani a vyber elementu (kdyz tak co nejrychlejsi).Premyslel jsem nad pouzitim ArrayList...

Java 1.6 UML Class Diagramy kolekcií (Java 1.6 collections UML class diagrams)

Nedavno som hladal nejake pekne UML diagramy zobrazujuce kolekcie v jave 1.6. Bohuzial som nenasiel nic co by mi vyhovovalo, tak som si ich urobil sam.

Výkonnost J2SE 5.0 (J2SE 5.0 Performance White Paper)

V odkázaném článku Sun porovnává J2SE 5.0 s J2SE 1.4.2 a chlubí se tím, jak se mu podařilo zvednout výkonnost a snížit paměťové nároky. Při té příležitosti popisuje i některé další novinky.

Java se má přiblížit Visual Basicu (Java Rockets Closer to VB-like Ease with JSR 273)

Překlad názvu jsem, pravda, zvolil trochu provokativní – Java a Visual Basic se vždy tvářily, že stojí na opačných stranách barikády. Nicméně jednou ze současných snah je přinést některé z výhodných vlastnoti VB i do Javy. Autor odkazovaného článku rozebírá JCP 273 Design-Time API for JavaBeans a nabízí některé náměty, jak zlepšit schonosti...

Jajuk

Jajuk je hudební přehrávač podporujíci formáty MP3, OGG Vorbis, AU, AIFF, WAV a SPEEX. Umožňuje obhospodařovat velké množství nahrávek v příjemném prostředí a na všech platformách.

 
strana 1/2celkem 16 položek