Konflikt tranzitivních závislostí
Pochopitelně není možné znát do hloubky všechny nástroje a frameworky, se kterými denně přicházíme do styku. Na druhou stranu, pragmatický programátor se snaží pochopit alespoň principy, obzvláště u klíčových technologií. Tentokrát bych chtěl vysvětlit konflikt tranzitivních závislostí v Mavenu (ukážu i alternativu v Gradlu).
vložil: Luboš Račanský (29.4.2015)
zařazení: články, blog / nástroje
Pořádek v multi-module buildu
Mám rád v dílně pořádek. Všechno má své místo, na které se musí vracet. Nářadí nesmíte dlouze hledat či o něj dokonce zakopávat. Nejlépe je uklízet hned a málo, než později a hodně, protože se vám do toho nebude chtít. Stejně to mám rád při programování. Mohl bych psát o víc sexy nástrojích jako Gradle, ale nejde si nevšimnout, že mnozí...
vložil: Luboš Račanský (24.3.2015)
zařazení: články, blog / nástroje
Flyway
Pravděpodobně jste již někdy řešili otázku verzování datového modelu na některém z vašich projektů. Možná jste použili nejjednodušší řešení, a to psaní alter skriptů, které pak ručně spouští při nasazováním nového releasu. Možná jste tak, jako my, udělali chybu. Zapomněli jeden z alter skriptů spustit, případně jej nevyzkoušeli na testovací...
vložil: Dominik Moštěk (27.2.2014)
zařazení: odkazy / nástroje
Radar č.5: Stroj času
Páté technologické setkání RADAR se konalo 24. 10. 2013 v restauraci Zapomenutý Čas. A kolem času se tak či onak točily i jednotlivé přednášky. Zvlášť technologie Chronon by neměla uniknout vaší pozornosti.
autor: Richard Šerý (5.12.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
Jak jsme začali šetřit čas a peníze s interním Stack exchange (Stack overflow) řešením
Určitě nejsme jediná firma, která nemá dokonalou dokumentaci ke všem knihovnám, nástrojům a projektům. A i kdybychom takovou dokumentaci měli, pak by stejně nepokryla problémy, na které někdo narazí jako první. Je totiž nutné na ně nejprve najít odpověď. Teprve poté je možné jejich řešení zavést do knowledge base pro všechny další lidi, kteří na ně...
vložil: Lukáš Voborský (8.11.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
jd-cli – Command line Java Decompiler
Nechyběl vám někdy doplněk k dekompilátoru jd-gui, který by jednoduše pracoval z příkazové řádky? Jestliže ano, přečtěte si o jd-cli.
vložil: Josef Cacek (14.10.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
Migrace do Gitu: 3. díl - Mercurial
Po zvládnutí migrace z CVS a SVN se v posledním dílu seriálu zaměříme na migraci z verzovacího systému Mercurial. Z pohledu migrací z CVS a SVN je postup znatelně jednodušší.
autor: Zdeněk Straka (6.9.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
Zbystřete své smysly technickými doplňky
Nevím jak vám, ale nám se při vývoji často stává, že vývojáři některé věci přehlíží a to se nám negativně odráží na produktivitě a kvalitě výstupu. Člověk je tvor omylný, ale inteligentní a proto se snaží se vybavit takovými nástroji, které jeho nedokonalosti dokáží vyvážit. Na posledním hackathonu kolega Michal Kolesnáč přišel s nápadem a...
vložil: Jan Novotný (5.9.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
Migrace do Gitu: 2. díl - SVN
V předchozím dílu jsme úspěšně migrovali do Gitu CVS repositář. Dnes se podíváme na případ, kdy chceme do Gitu převést SVN projekt.
autor: Zdeněk Straka (22.8.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
Migrujeme do Gitu: 1. díl - CVS
V třídílném seriálu se podíváme na zkušenosti s migrováním projektů do verzovacího systému Git. Postupně popíšeme převod z repositářů CVS, SVN a Mercurial.
autor: Jan Markup (14.8.2013)
zařazení: články, blog / nástroje
strana 1/7 | 1 2 3 4 5 6 7 následující | celkem 69 položek | zobrazit všechny |