Ve středu 12.11. od 18h (ČVUT, Karlák, posluchárna K9 - podle nového značení KN:E-301)  proběhně další setkání Czech Java User Group tentokráte s podtitulem Real time Java. Čekají nás dvě prezentace, Aleš Plšek - Real-time programovaní v Jave a Martin Děcký - Real-time Java in Space. Pokud se chystáte přijít, dejte to prosím nezávazně vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.
Real-time programovani v Jave

Aleš Plšek

Problematika programování pro real-time prostředí byla doposud značně přehlížena. Dnes jsou však prvky real-time programování přítomny témeř v každé aplikaci, jejich počet a složitost roste. Odpovědí na tento trend už proto nemohou být specializované programovací jazyky, či ad-hoc přístup, je třeba komplexní řešení snadno srozumitelné široké komunitě IT expertů. Real-time Java zdá se být tímto řešením. Rozšiřuje známý a oblíbený jazyk Java o několik rysů, ktere podporují vývoj real-time aplikací.

V této přednášce bude představena problematika programování aplikací plnících real-time požadavky. Přednáška shrne základní přéstupy k programování takovýchto aplikací a poté se zaměří na Real-time Javu. Rysy obohacující standardní Javu o možnost programování real-time aplikací budou vysvětleny a demonstrovány na několika jednoduchých příkladech. Zejména se dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co je to real-time programování? Jak vyvíjet real-time aplikace? Jaké jsou dnešní trendy? Rysy jazyka Real-time Java a jak je použít?

Real-time Java in Space

Martin Děcký

Predstaveni hard real-time systemu a systemu pro rizeni vesmirnych plavidel v European Space Agency. Popis specifickych pozadavku techto systemu na operacni prostredi a programovaci jazyk. Obecne uvahy o pouzitelnosti Javy ve vesmirnych plavidlech (explicitni popis architektury software, verifikace spravnosti, prediktabilita). Vysledky evaluace dvou Real-Time Java implementaci pro nasazeni v systemech pro rizeni vesmirnych plavidel (pro SciSys UK Ltd.).