V pondělí 15.12. od 18h (ČVUT, Karlák, posluchárna K9 - podle nového značení KN:E-301) proběhně poslední letošní setkání Czech Java User Group s podtitulem OpenOffice.org a jeho integrace s Javou. Čeká nás jedna přednáška, kterou bude mít Robert Vojta. Pokud se chystáte přijít, dejte to prosím nezávazně vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Abstrakt

OpenOffice.org, jako volně šiřitelný kancelářský balík, si získává čím dál větší popularitu uživatelů. Mezi jeho hlavní přednosti patří otevřenost, podpora různých platforem, formátů a v neposlední řadě také jeho cena. Většina z vás se s OpenOffice.org setkala pouze na desktopu a pravděpodobně nemá představu o tom, že OpenOffice.org nabízí možnost použití i z jiných programů, volat interní funkce vzdáleně (OpenOffice.org je umístěn na serveru) a automatizovat tak různé úkoly.

OpenOffice.org je „referenční" implementace ODF formátu a na jeho základě vzniklo několik knihoven, které umožňují zpracovávat ODF přímo, bez nutnosti instalovat OpenOffice.org Jedná se například o AODL, odf4j a ODFDOM.

Cílem této přednášky je představení všech výše uvedených možností včetně krátkých ukázek.

O autorovi

Robert Vojta je dlouhodobým přispivatelem do různých projektů v obplasti Linuxu a volně šiřitelného softwaru (jádro operačního systému Linux, GNOKII, VoIP ústředna Asterisk, kancelářský balík OpenOffice.org, apod.). Před několika lety založil vlastní společnost, která nabízí služby v oblasti outsourcingu spojeného s kancelářským balíkem OpenOffice.org. Jde převážně o vývoj nových vlastností, opravy chyb, rozšíření a integrace do IS pro zahraniční klientelu.