Březnové setkání Czech Java User Group proběhne 25.3.2009 od 18h v posluchárně K9 v prostorech ČVUT na Karlově náměstí. Tématem tohoto setkání budou webové frameworky a proběhnou dvě prezentace Apache Wicket (Jiří Hradil) a Grails (Václav Pech). Součástí tohoto setkání bude i malé občerstvení v podobě pizzy od firmy JetBrains a soutěž o dvě licence k vývojovému prostředí IntelliJ IDEA. Pokud se chystáte přijít, dejte nám prosím vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz

Apache Wicket

Cílem prezentace je uvedení frameworku Apache Wicket pro tvorbu web aplikací, založených na platformě Java. Apache Wicket nabízí srozumitelný komponentový model, umožňující tvořit aplikaci pomocí běžných, http protokolem nezatížených javovských tříd, podporuje jednoduchou tvorbu prezentační části pomocí standardního HTML a přebírá odpovědnost za řízení konverzace mezi klientem a serverem. Wicket se snaží vycházet ze známých, ověřených principů a nenutí vývojáře učit se novou syntaxi, kterou jinde nelze použít. Prezentace je ve znamení jednoduchosti, která se prolíná celým frameworkem a ukazuje, že pro tvorbu komplexních web aplikací je Apache Wicket správnou volbou.

Grails

Lidé odnepaměti hledají cesty, jak zefiktivnit svoji činnost a zvládnout více práce za méně času a s menším úsilím. To pochopitelně platí i pro oblast vývoje webovských aplikací. Nově vytvořená fungující aplikace během 1 minuty? CRUD za 30 sekund? Persistentní doménová třída na 3 řádky kódu? Transakční servis injektovaný do MVC kontroleru bez jediného rádku XML? Přijďte se seznámit s Grails - novým frameworkem od SpringSource. Během přednášky vám předvedu klíčové vlastnosti Grails a ukážu, jak to sluší Spring a Hibernate oblečeným do roucha Doménově specifických jazyků. Během přednášky budeme hodně pracovat s kódem, povíme si o teoretickém pozadí Grails.