Blíží se nám další setkání českých uživatelů javy, sejdeme se opět na ČVUT v posluchárně K1 na Karlově náměstí dne 31.1. v 18:00. Tentokrát nás čekají přednášky v češtině a slovenštině, a to na témata Spring 2.0 a Java Persistence API. Zde jsou abstrakty přednášek:

1. Roman Pichlík - Spring 2.0
Spring 2.0, představení celého konceptu a hlavních myšlenek. Nové vlastnosti verze 2.0 (extensible configuration - annotation, AOP via AspectJ, scopes, Tiger atd.), srovnání klíčových částí s J2EE 5, podpora ve vývojářských nástrojích.

2. Martin Krajčí - Java Persistence API
The Java Persistence API (JPA) simplifies the programming model for entity persistence. It provides cleaner, easier, standardized object-relational mapping. Addresses most typical specifications through annotation defaults. Support for inheritance, polymorphism, and polymorphic queries. JPA can be used outside or inside J2EE container with pluggable, third-party persistence providers

Na poslední chvíli se nám také podařilo zařadit do programu vývojáře Java Compileru (javac), kteří budou mít kratší prezentaci a Q&A v závěrečné částí setkání. Prezentovat budou hlavní vývojář javac Peter Ahe (http://blogs.sun.com/ahe) a jeho kolega Lubomir Litchev.

Těšíme se na viděnou.

P.S. Budeme rozdávat baťůžky z konference Javapolis a jelikož se nám ochlazuje tak i jednu bundu s logem Java.

Prezentace