Ve středu 19.9.2007 proběhně od 18 hodin v posluchárně ČVUT K9 na Karláku další setkání Czech Java User Group. Připraveny jsou dvě prezentace na téma Maven – praktické nasazení od Petr Ferschmanna a Monitorovaní Java aplikací a diagnóza performace problemů s použitím JDK nástrojů a NetBeans Profiler od Tomáše Hůrky a Jiřího Sedláčka.

Maven – praktické nasazení

Tato přednáška volně navazuje na přednášku Jason Van Zyla o Mavenu z minulého roku. Bude zaměřena více prakticky a ukáže pokročilejší vlastnosti, které mají hlavní přínos pro použití ve firmě. Rád bych ukázal jak vytvořit projekt se složitější strukturou (tzv. multiprojekt), jak generovat stránku projektu včetně různých reportů (výsledky testů, pokrytí testy, CheckStyle, PMD, duplicita kódu, ...), jak používat kontinuální integraci, jak používat lokální cache repository a mnoho dalšího. Rád bych se podělil o zkušenosti, které jsme získali po dvou letech používání Mavenu u nás ve firmě a zhodnotil přínosy.

Před přednáškou doporučuji si přečíst Maven: praktický průvodce, případně i bezplatnou knihu Better builds with Maven.

Petr Ferschmann - v současné době je vedoucí vývojového oddělení a technologický lídr společnosti SoftEU s.r.o.. Absolvent FAV ZČU, obor Softwarové inženýrství. Je odpovědný za vývoj aplikací a používané technologie. Rovněž zkoumá a testuje nové technologie, využitelné pro vývoj nových aplikací, které následně implementuje do firemních vývojových procesů.

Plzeňská společnost SoftEU s.r.o., založená v roce 2004, se zaměřuje na vývoj informačních systémů a outsourcing softwarového vývoje na bázi Java a JavaEE technologiích. Hlavní doménou jsou webové aplikace, kde se snažíme uplatňovat ideu "Pracovat kdekoliv, kdykoliv, na čemkoliv". Pro odbornou veřejnost SoftEU s.r.o. provozuje nepravidelně vycházející články vývojářů na adrese blog.softeu.cz.

Monitorovaní Java aplikací a diagnóza performace problemů s použitím JDK nástrojů a NetBeans Profiler

JDK 5 a 6 obsahuje řádu užitečných nástrojů pro monitorovaní a diagnostiku performance problémů. Přednáška seznámí posluchače s tim, jak tyto programy použít k snadnému sledování Java applikaci a k získání užitečných informací když je Java aplikace pomalá nebo zabírá moc paměti. V druhé části bude představen NetBeans Profiler jako nástroj použitelný tam, kde základní prostředky dostupné v JDK nestačí.