Prosincové setkání proběhne 17.12. od 18h v posluchárně K1 (změna) na Karláku v prostorách ČVUT. Připraveny jsou prezentace na téma Jak nastartovat startup (Roman Staněk - zakladatel NetBeans, Systinet, nyní Good Data) a Statická analýza kódu pomocí open source nástrojů (Václav Pech - JetBrains) . Pokud se předběžně chystáte přijít, dejte nám to vědět hlasováním v anketě na hlavní stránce Java.cz.

Jak nastartovat startup

Roman Staněk - Good Data

V přednášce představíme základní kroky pro vznik inovativní technologické firmy a porovnáme vývoj podmínek pro start startupu v Česku. Podíváme se na situaci v roce 1997, kdy byla založena firma NetBeans. Dále se posuneme do roku 2000, vrcholu internetové horečky, kdy byl založen Systinet a nakonec se zaměříme na současné trendy: web 2.0, open source a SaaS a jejich vliv na nový startup: Good Data.

Statická analýza kódu

Václav Pech - JetBrains

Lidé jsou omylní a dělají chyby. Stejně tak programátoři dělají chyby ve svých programech. Proto vývojáři používají různé nástroje a techniky pro jejich nalezení a odstranění. Statická analýza kódu je jedním z takových nástrojů. Během prezentace se posluchači seznámí s možnostmi statické analýzy kódu a získají přehled o dostupných nástrojích. Prezentace bude založena na živých ukázkách práce s některými z dostupných nástrojů pro statickou analýzu kódu. Přednáška je určena jak pro úplné nováčky, tak pro vývojáře již částečně obeznámené s problematikou, kteří si chtějí ucelit svůj pohled na tuto oblast.

  • Proč se zabývat chybami v kódu
  • Metody detekce a odstranění chyb
  • Nástroje pro statickou analýzu kódu - PMD, CheckStyle, FindBugs, TPTP, IntelliJ IDEA
  • On-demand analýza kódu
  • On-the-fly analýza
  • Možnosti definování Custom Rules pro přizpůsobení detekovaných chyb potřebám vývojáře či projektu