Ve středu 28.5.2008 od 18h proběhně květnové setkání CZJUG. Místo setkání je jako již tradičně na Elektrotechnické fakultě ČVUT, v místnosti K9. Přichystány jsou dvě prezentace na téma OSGi a Java ME + Mobility Pack. Pokud se chystáte přijít, dejte nám prosím vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce java.cz.

OSGi

Michal Malohlava

OSGi představuje konfigurovatelnou platformu vybudovanou nad JVM, která poskytuje prostředí pro běh modulárních aplikaci. I přesto, že od vydání první verze specifikace OSGi uběhlo již skoro 8let, největší rozvoj zažívá tato technologie v současné době, kdy se používá nejen v embedded zařízeních, ale také v desktopových aplikacích nebo aplikačních serverech.

Cílem prezentace bude nahlédnout pod pokličku OSGi a ukázat, co všechno se za touto platformou skrývá. Přednáška by měla dát nejen přehled o tom, jakou infrastrukturu nabízí pro tvorbu aplikací pomocí modulů (bundles) a servis, ale také ukázat, jak OSGi dosahuje avizované modulárnosti. Přednáška samozřejmě nezapomene zmínit omezení platformy a projekty, včetně ukázek, které OSGi využívají.

Java ME + Mobility Pack

Petr Suchomel

Java ME je bezesporu nejrozšířenější platformou používanou pro běh aplikací na mobilních zařízeních. Během minulých let tato platforma prodělala bouřlivý rozvoj - pro telefony z původní, silně limitované verze CLDC 1.0 / MIDP 1.0 až k poslednímu standardu MSA (Mobile Service Architecture) který poskytuje téměř neomezené možnosti. Mobilními telefony ale nekončí - rozvoj technologií jako je Blueray, IPTV se Java ME a developerům otevírá další pole pro nasazení Javy.

Tato prezentace vás provede jednak platformou Java ME, jejími specifiky a použitím, tak i vývojovým prostředím NetBeans Mobility, které nabízí široké možnosti pro developery kteří s Java ME začínají, až po zkušené vývojáře, kteří potřebují nastavovat možnosti svého projektu na atomických úrovních. Celá přednáška bude doplněna praktickými ukázkami včetně použití a práce s realnými zařízeními.

Slides: Java ME a Mobility Pack