Ve středu 25.6.2008 18h, K1 (pozor změna z původní K9) ČVUT Karlovo náměstí, proběhne červnové setkání Czech Java User Group na téma mobilní platformy Android od Pavla Petřeka a Michala Šrajera. Součástí setkání bude i menší občerstvení, takže pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce Java.cz.

Anotace přednášky
Michal Šrajer

Zapomeňte na Java ME, zapomeňte na Windows Mobile i Symbian, je tady Android! .. no, až tak žhavé to možná ještě nebude, ale myslíme, že tato platforma, vyvinutá aliancí OHA (Open Handset Alliance), rozhodně stojí za průzkum. V první části Android session se letecky (tedy v rychlosti a z výšky) podíváme na základní vlastnosti této platformy. Mrkneme na to, o co jde, kdo s tím přišel a kam s tím kráčí. Začneme hezky od jádra a společnými silami se pokusíme vyškrábat o několik úrovní výše - k mocnému Dalvikovi.

Pavel Petřek

V druhé části si pak ukážeme, jak málo stačí, aby člověk počal vyvíjet pro Android aplikace, které díky API, šitému na míru pro mobilní zařízení, nejen snadno integrují všemožné praktické fíčury, ale i dobře vypadají. Společně nahlédneme na hlavní koncepty vývoje aplikace, které Android SDK nabízí, poté ukázkou několika nejzajímavějších součástí API oprášíme heslo "v jednoduchosti je krása" a na řadu přijde i nějaké to demíčko, které Vás snad dostatečně nabudí k tomu, abyste si i Vy s nadšením připravili nějaký ten prográmek pro svůj první telefon běžící na Androidu.