Čas:3.3.2006 8:44:06
Od:Aleš Dostál
Předmět:NetBeans
Předem jsem chtěl poděkovat za takto výborný software. Jsem v Jave začátečník, ale po testovaní různých prostředí k programovaní, bylo NetBeans nejlepší volba. Sice nijak nevyužiji věci jako GUI builder, kde si myší naklikám vzhled aplikace. Sice je to rychlá pomůcka, ale jsem zastánce čistého kódu a přehledného kódu. Navíc komponentu swing až tak dobře zatím neovládám. Ted k mému dotazu: Poslední odkaz je nefunkční, takže nevím co se za ním skrýva :), bude do budoucna existovat "oveřené" a 100% funkční lokalizace do češtiny? Mám na mysli zejména manuál. Ne, že bych anglicky neuměl, ale číst rodný jazyk je jaksi pohodlnější a hlavně rychlejší. Teď trochu offtopic: Existuje v NetBeans nástroj podobný BlueJ? Tento nástroj slouží při modelování tříd a to v grafické podobě. Možná jsem lama, ale do dnešních dnů jsem programoval jen v PHP, trochu Pascal, apod. s OOP nemám vůbec žádné zkušennosti a je to pro mě, dost drsná "káva". Proto hledám podobný nástroj, který mě naučí více rozumět a efektivněji tvořit v OOP. Poslední věc, která mě trošku trápí, jsou komentáře. Vytvářoní dokumentace z projektu je sice krásná věc, ale existuje nějaké "rychlé" řešení pro vytváření komentářů pro metody a třídy? Myslím to tak, když vytvořím třídu void či s návratovou hodnotou, které předávám argumenty, tak aby bylo možné vytvořit příslušný komentář s @param, @return apod. Je pro mě dost zdlouhavé psát toto všechny ručně. Děkuji moc za odpověď. Vím, že některé otázky sem nepatří, ale berte to alespoň tak, že jsem si NetBeans vybral jako nástroj, ve kterém chci v Jave programovat :)
Čas:3.3.2006 10:38:59
Od:Petr Adámek
Předmět:Re: NetBeans
Ten odkaz by měl fungovat, leda že byste byl za firewallem, který blokuje provoz na portu 5080. Co se týče dotazu na rozsah lokalizace, zatím se snažíme přeložit lokalizační soubory NetBeans, tj. chybové hlášky, položky v menu apod. Pokud vím, tak firma SUN Microsystems pracuje na překladu některých základních dokumentů a tutoriálů na webu NetBeans.org. Kompletní lokalizace (tj včetně nápovědy a všech dokumentů na webu) je zatím asi otázka spíše vzdálenější budoucnosti, závisí to na dostatku osob ochotných přiložit ruku k dílu.
Čas:30.3.2006 21:13:17
Od:Stehy
Předmět:Re: Re: NetBeans
Drim palce pri prekladoch, pretoze dokumentacii o netbeans pre mna v zrozumitelnom jazyku je ozaj velmi malo. Podla mna to velmi ocenia najma zaciatocnici, ktori sa potrebuju zoorientovat v netbeans, ti pokrocilejsi ( dufam, ze raz dospejem do toho stadia ) si pomozu aj s anglickymi prekladmi.
Čas:3.3.2006 10:54:50
Od:Petr Adámek
Předmět:Re: NetBeans
Co se týče grafického nástroje pro modelování, můžete použít např. Java Studio Enterprise (http://developers.sun.com/prodtech/devtools/free/), které je postaveno nad NetBeans 4.1 a obsahuje i podporu pro UML modelování. Nejde sice o Open Source nástroj, ale je k dispozici zdarma. Další možností je vyzkoušet NetBeans 5.5 prewiev (http://www.netbeans.org/community/releases/55/), které také obsahují nástroj pro UML modelování. Co se týče JavaDoc komentářů, v menu Tools můžete spustit nástroj Auto Comment, který vám umožňuje komentáře JavaDoc snadno a pohodlně doplnit. Je tam mimo jiné tlačítko Auto Correct, které Vám automaticky doplní chybějící tagy apod. Stači je pouze vyplnit :-)-
Čas:2.4.2006 19:04:10
Od:Stehy
Předmět:-locale cz
DD,prosim o radu.Podla vasich instrukcii som si naistalovala verziu NetBeans5.0 z 29.03.06.Kedze na pocitaci mam WIn XP v slovenskom jazyku, tak do prikazoveho riadku mam napisat -locale.cz, aby som mala cesku verziu NetBeans,ale neviem ako to mam spravit.:( Ako presne ma vyzerat ten prikazovy riadok? Vopred dakujem za odpoved.
Diskuzní příspěvky
Aleš Dostál NetBeans
Petr Adámek   Re: NetBeans
Stehy   Re: Re: NetBeans
Petr Adámek   Re: NetBeans
Stehy -locale cz