Čas:30.5.2006 11:29:28
Od:Richard
Předmět:Ant vs. Maven
Preco by sme robili veci jednoducho (ant), ked ich mozeme robit komplikovane (maven) ?
Čas:30.5.2006 13:20:53
Od:Petr Vlček
Předmět:Ant vs. Maven
To jste uhodil hřebíček na hlavičku, akorát je to přesně naopak. Maven už používám více než rok a k Antu bych se vrátil jenom pokud bych musel.
Čas:30.5.2006 17:08:11
Od:Cyril Sochor
Předmět:Re: Ant vs. Maven
Asi pred pul rokem jsem Maven studoval a zjistil jsem, ze pri jeho pouziti bych stejne musel spoustu veci delat v antu, nebo jinak doprogramovavat... Proste kdyz chce clovek jen standardni veci, necht pouzije maven. Jestli chces mit buildovaci proces pod kontrlolou, tak to mavenem nekomplikuj a pouzij ant.
Čas:30.5.2006 18:01:51
Od:Petr Vlček
Předmět:Re: Ant vs. Maven
Pokud přijmete stanovené konvence, můžete projekt nastavit jednoduše během pár minut. Nikdo vás k tomu ale nenutí a pokud si chcete proces sestavení přizpůsobit, neviděl bych to jako komplikaci. Tady můžete narazit na zdánlivou složitost Mavenu, ale po překonání počátečních nesnází už jen těžíte z nabytých znalostí. Nepředpokládám, že každý projekt sestavujete jiným způsobem. Každý má stanovena nějaká pravidla a pokud ne, tak je to IMHO špatně. Pokud si tedy proces jednou přizpůsobíte (například formou pluginu), můžete naprogramovanou logiku použít na dalších projektech. Ad Ant: V Mavenu 1.x se používá často. Ovšem Maven 2 již dává přednost hlavně Javě v pluginech, což je rychlejší. Ant ale zůstává jako alternativa.
Čas:31.5.2006 21:45:02
Od:Richard
Předmět:Re: Ant vs. Maven
Tak teda nejaky jednoduchy priklad. Napriklad chcem skopirovat subor. Najskor ANT. Hladam ako sa to robi. Napisem do google: "copy ant". Vysledok - hned prvy odkaz ma zavedie na COPY TASK v ante, kde je podrobne napisane ako urobim kopirovanie suborov. A v Mavene ?? Kde je popis ??? Namiesto toho sa musim ucit instalovat pluginy a 3rd party jar a podobne veci, ktore som doteraz robit nemusel.
Čas:1.6.2006 14:11:31
Od:Petr Ferschmann
Předmět:Re: Ant vs. Maven
Pokud chcete zkopírovat soubor tak je samozřejmě jednodušší ant. Problém ovšem nastane když chcete udělat projekt, který bude obsahovat sadu testů (a umožní je spustit), umožní nad těmito testy změřit jejich pokrytí (code coverage), projede zdrojáky na statickou analýzu chyb a vygeneruje javadoc. Také narazíte na problém, že potřebujete ukládat do repository (SVN, CVS, ...) i JARy jinak projekt nevybuildíte. Rozdíl mezi mavenem a antem je v tom, že v antu definujete příkazy, které se mají provést. V mavenu říkáte mám projekt, tady má zdrojáky, tady testy. Maven je také více připraven pro integraci s IDE (i když netbeans s antem dokázali téměř nemožné). Když děláte projekty v antu tak potřebujete kopírovat spoustu souborů, provádět různé kompilace, ... Časem ale zjistíte, že když je projekt důsledně rozdělován na podprojekty (tak jak specifikuje maven) tak dost těchto věcí se nemusí řešit a celé se to zjednodušuje. Bohužel dokud nebudou všechny open source projekty mít i maven balíčky nebudou výhody mavenu tak výrazné. A pokud jste někdy pracoval na více projektech tak zjistíte, že stejně polovinu antových skriptů kopírujete z jiných projektů, děláte v nich úpravy, jsou docela rozsáhlé. A většinou děláte něco co již někdo dělal u jiného projektu.
Čas:5.7.2006 16:29:50
Od:PeterG
Předmět:Nic moc kniha
Kniha neni moc dobra, je to povetsinou jen spatna kompilace domovskych stranek Mavenu, spatne usporadanych a hure citelnych...
Čas:12.10.2007 14:11:25
Od:Sakal
Předmět:Re: Nic moc kniha
No tak to nemuzu souhlasit... jsem na zacatku(cca 40 stran) a velice se mi to zamlouva...
Diskuzní příspěvky
Richard Ant vs. Maven
Petr Vlček   Ant vs. Maven
Cyril Sochor   Re: Ant vs. Maven
Petr Vlček   Re: Ant vs. Maven
Richard   Re: Ant vs. Maven
Petr Ferschmann   Re: Ant vs. Maven
PeterG Nic moc kniha
Sakal   Re: Nic moc kniha