Čas:2.10.2006 23:53:22
Od:Roman Strobl
Předmět:Pekny clanek
Pekny clanek! Pokud Vam vadi poutovost java.com, je mozne take pouzit java.sun.com. To je vice technicky zamereny web a mozna kdybyste svym uzivatelum poslali odkaz primo na download JDK, mohlo by to vice vyhovovat.
Čas:3.10.2006 16:09:03
Od:Jan Dvořák
Předmět:Pouťovost www.java.com (Re: Pekny clanek)
java.sun.com samozřejmě známe a zvažovali jsme ho, ale www.java.com je zase pro uživatele IE/Windows úžasně pohodlné, protože je velmi automatické. Proto jsme se pro něj nakonec rozhodli. Ano, většina našich uživatelů pracuje na Windows, používá Internet Explorer, a v počítačích se vůbec nevyzná. Proto považuji za úspěch, že v zásadě bez problémů používali javovou aplikaci. Protože pro běžného uživatele Java = složitost. (Historka ze života: I zákazníka jsme museli chvíli přesvědčovat. Žádné výhody Javy oproti jiným technologiím nezabíraly. Ten zlomový argument nakonec byl, že jinou technologii bychom se teprve učili, kdežto Javu už umíme. ;-) )
Čas:3.10.2006 7:57:05
Od:Ra100
Předmět:Ja to hovorim uz davno
Webstart je jedna z najuzitocnejsich veci v Jave. Teraz zrovna robim jedneho skutocne tucneho klienta na malovane krizovky. Niektore veci na firewalloch trochu obchadzam, miesto RMI pouzivam serializovane objekty cez HTTP. K tomu pekny Look and Feel a uzivatelia su vyteseni teda zatial len testeri.
Čas:3.10.2006 9:19:50
Od:Jirka
Předmět:Super
Take jsem jednou pouzil JWS technologii pro distribuci jedne aplikace a je to vyborna vec. Aktualizace jedna basen, aplikace funguje i offline, diky Jave to funguje jak na Windows, tak na Linuxu atd.
Čas:3.10.2006 9:27:55
Od:Richard
Předmět:Velke aplikacie
Nasa firma teraz preraba vacsiu webovu aplikaciu (cca 100 DB objektov). Cela bude prerobena do viacerych modulov a kazdy z nich je JWS aplikacia. Skusenosti su zatial celkom pozitivne - vyzera to, ze je vyvoj aplikacie rychlejsi a uzivatelsky komfort vyssi. Dalej sm zacali vyvijat jednu vacsiu aplikaciu (130 DB objektov) tiez touto metodou.
Čas:3.10.2006 12:00:46
Od:Petrout
Předmět:Bezpečnost
Hezky clanek, zajimalo by me, jak si aplikace poradila s bezpecnosti. Z meho pohledu existuji 2 zpusoby bezpecneho pripojeni. a) uzivatel SWING aplikace (resp. CA vydavatele jeho privatniho klice) je administratorem na serveru vedeny v trustore, jednoduse receno klientsky certifikat byl podepsan duveryhodnou CA, jejiz certifikat je na serveru, takze lze pouzit standardni zpusob pripojeni pomoci credentials. b) uzivatel je zalozen dynamicky (pres formular + potvrzujici mail) a potom se pouzije proprietarni verfifikace uzivatele. Muzete uvest, hlavne u bodu b), jak je toto reseno ? Diky.
Čas:3.10.2006 15:56:57
Od:Jan Dvořák
Předmět:Re: Bezpečnost
O tomto aspektu bezpečnosti Vám toho asi moc neřeknu. My jsme neměli potřebu uživatele autentizovat, každý měl přístup k těm datům, které si buď sám vytvořil nebo mu je někdo poslal. Obecně se dá volit řada přístupů. Protože Java, AFAIK, nedokáže používat certifikáty naimportované v prohlížeči (FireFox apod.) ani ve Windows, tak případný klientský certifikát a soukromý klíč můžete třeba pohodit na dohodnuté místo na uživatelově disku. To odpovídá Vaší možnosti a). Jinou možností, kde již můžete využít certifikáty v prohlížeči, je provádět ověření na webu okolo spouštění aplikace, a aplikaci spouštět přes dynamicky generovaný soubor JNLP. Tam mu pak můžete třeba dát DN z klientského certifikátu jako loginname a JSESSIONID jako one-time password. Toto by asi odpovídalo Vaší možnosti b).
Čas:3.10.2006 20:21:09
Od:Petrout
Předmět:Re: Re: Bezpečnost
Diky za odpoved. Mel jsem na mysli pouziti privatnich klicu ulozenych napr. v usb a pristupne pres dodavane Java tridy k usb zarizeni, resp. pouzit technologii Java Smart Card. Toto je bez problemu, protoze CA autorita je jiz na serveru v trustore aplikacniho serveru. Bod b) je uplne jina kava :-) Tam je potreba predat profil a heslo (nebo lepe pouze jeho otisk napr. dohodnutym algoritmem pro vytvoreni digestu), zalozeno dynamicky pres mail. Na serverove strane mi chybi standardni framework resp. design pattern pro toto predavani. Uvazuji totiz o vyuzitelnosti SWING klienta i do EJB vrstvy. Ale to uz jsem jako obvykle zajel nekam jinam :-) Diky za info a preji hezky zbytek dne.
Diskuzní příspěvky
Roman Strobl Pekny clanek
Jan Dvořák   Pouťovost www.java.com (Re: Pekny clanek)
Ra100 Ja to hovorim uz davno
Jirka Super
Richard Velke aplikacie
Petrout Bezpečnost
Jan Dvořák   Re: Bezpečnost
Petrout   Re: Re: Bezpečnost