Čas:14.9.2009 0:01:44
Od:jaro
Předmět:Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
Najprv tu bol ANT, písanie skriptov pochopil aj neandertál. Potom prišiel Maven, ktorého komplexnosť je už vyššia, do všetkého sa chce starať a hlavne v spolupráci s eclipse je to vážne pôrod. Pri čítaní user guidu o Gradle sa mi po prvých stranách začínali "protáčet panenky". Ďakujem, neprosím, mám v živote aj iné koníčky ako po nociach hľadať príčiny prečo veci, ktoré sa pred pár rokmi raz napísali a odvtedy fungovali dokonale sa nahradili vecami, ktoré fungujú ako sa im zachce.
Čas:14.9.2009 15:17:56
Od:Vaclav Pech
Předmět:Re: Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
Mě Gradle příjemně překvapil a pro svůj projekt jsem ho nakonec upřednostnil před Mavenem.
Čas:14.9.2009 22:05:53
Od:Tomas
Předmět:Re: Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
Jestli ono to nebude tím že ANT a Maven jsou prostě určené k něčemu trochu jinému ...
Čas:17.9.2009 9:14:36
Od:podlesh
Předmět:jo, ant, to je opravdu složité
Nejsem sice neandrtálec, ale vím že v antu psát scripty je bez speciálních tasků vůbec nemožné a s nimi je to porod. Ale holt, když to někdo chce dělat složitě, tak tu ant je a vždy bude. Pro ty co chtějí psát scripty jednoduše je tu bourne shell. Pro ty co chtějí psát scripty jednoduše i pod Windows je tu... zatím jen cygwin. Rád se ale podívám, zda onen Gradle třeba už nebude k něčemu.
Čas:18.10.2009 20:41:15
Od:Tomáš
Předmět:Re: Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
Ono jde hlavně o to, že Maven je kromě buildovacího nástroje také repozitář knihoven, zdrojových kódů a javadocu. Takže stačí když v projektu napíšu název třídy kterou IDE nikde nenajde, tak mi hned nabídne prohledat repozitář, pokud najde, tak stáhne jar, zdrojáky i javadoc a já můžu ihned psát. A když sám do SVN zdrojáky, nemusím tam dávat žádné jary a každý kdo si to stáhne to může buďto zkompilovat nebo otevřít v IDE a opět bude mít ihned všechny reference k dispozici. Toto je tak silná vlasnost Mavenu (a Gradle taky) že jsem na ANT skoro zapomněl. No, když na něco nenajdu plugin, tak je i pro Maven možnost provádět ANT tasky.
Čas:24.9.2009 13:02:56
Od:lzap
Předmět:Jde se pak nekam do hospody?
Bude to moje prvni navsteva. Jde se pak do hospody? Zasel bych... Pokecat o Jave. ;-)
Čas:25.9.2009 17:14:27
Od:Jakub
Předmět:Re: Jde se pak nekam do hospody?
Pivo bude primo na akci, jinak hospoda potom pro dalsi diskuze je veci domluvy na miste. Jeste nepamatuji, ze by se po setkani nikam neslo.
Čas:25.9.2009 17:17:28
Od:Jakub
Předmět:Jak se dostat na misto
Pro lepsi orientaci jsem zverejnil mapku, par obrazku a dalsich informaci o miste setkani na http://blogs.sun.com/japod/entry/jak_se_dostat_do_kancel%C3%A1%C5%99e
Čas:2.10.2009 19:25:30
Od:Tomáš Vondra
Předmět:pěkné přednášky (a pár fotek ...)
Myslím že obě přednášky byly velmi zajímavé - u Gradle se mi vysloveně vybavovaly problémy s antem a mavenem, a bylo pěkně vidět jak to prakticky řeší Gradle díky jiné koncepci. Přednáška o MPS mi přišla jako daleko víc teorie a občas jsem dost tápal co se zrovna děje (proč se daná věc definuje, atd.), ale bylo to zajímavé na přemýšlení i když si tedy nedovedu představit jak bych to v aktuálně vyvíjené aplikaci použil. Udělal jsem pár fotek - najdete je na http://www.fuzzy.cz/cs/galerie/czjug-zari-2009/
Diskuzní příspěvky
jaro Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
Vaclav Pech   Re: Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
Tomas   Re: Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
podlesh   jo, ant, to je opravdu složité
Tomáš   Re: Načo robiť veci jednoducho, keď sa to dá zložite
lzap Jde se pak nekam do hospody?
Jakub   Re: Jde se pak nekam do hospody?
Jakub Jak se dostat na misto
Tomáš Vondra pěkné přednášky (a pár fotek ...)