Čas:7.2.2007 10:08:37
Od:finc
Předmět:Pěkné
Když už nikdo, tak sem písnu já :) Je to skvělé. Musím přiznat, že díky vašim radám, se trochu lépe orientuji v Javě jako platformě. Těch možných řešení, frameworků, atd. je vážně mraky, což sebou přináší výhodu ve formě volby, ale také chaos, protože často můžu mít nutkání přemýšlet o tom, zda není "něco" lepšího :) Vím, že v ideálním stavu se enterprise aplikace mají vyvíjet tak, že udělám kompletní analýzu, připravím si projekt na papíře (UML), rozhodím role a pustím se do developmentu, ale skutečnost je taková, že já nejsem schopný udělat rozsáhlou analýzu, jelikož na systémové řešení není u nás nikdo moc připraven a problém bývá prosadit jakoukoli malou blbost. Proto vytvářím intranetový projekt stylem: nový modul + postupné doladění a nakonec možné napojení jinam. Vím, že to není zrovna dobré řešení, ale jinou volbu momentálně nemám. Vesměs to vychází, ale... Chci přejít na Javu, ale mám trochu obavy z toho, abych toho nakonec nelitoval. V PHP se to vždycky dá nějak nalepit dohromady (vím, je to humus :)) Abych to ukončil: JSF, JPA je jasná volba, ale co se týče aplikačního serveru, tam jste mi tedy moc nepomohli :( Potřebuji něco na kontrolu běhu plnění sestav z jiných zdrojů, něco na čtení z čteček karet, vše to pospojovat a nakonec udělat webovou aplikaci na spojení všeho se vším, co může výrobní fabrika o 2000 zaměstnancích obsahovat :D
Čas:7.2.2007 17:03:37
Od:Michal Vich
Předmět:Re: Pěkné
intranetovy system, novy modul, nalepit dohromady, data z vice zdroju, vse pospojovat a vyrobit webovou aplikaci = zkuste portalove reseni - Jetspeed, JBoss Portal. Vice vyvojaru muze kutit na svem modulu (resp. portletu nebo portletove aplikaci), pak ho jednoduse hodite na portal, nastavite prava a vsechno krasne funguje jak ma. Bud pouzivat ciste portlet api nebo pekne fungujici Spring Portlet Api, ktere vam stejne jako ostatni casti Springu usnadni praci. Napr moznost pekne testovat Portlet primo v IDE diky mock objektum. Portlety lze prenaset i mezi ruznymi portlet containery. (kdyz jsou JSR-168 compliant). Ale stejne, jak rika v podcastu Roman Strobl, vyberte si jednoho vendora a toho se drzte.
Čas:7.2.2007 17:28:26
Od:Lukas
Předmět:Re: Re: Pěkné
Problem portletu je, ze je to integrace na frontendu. To nemusis vzdy stacit. Prejit potom k integraci na backendu neni vubec trivialni.
Čas:10.2.2007 13:23:15
Od:David Engelmaier
Předmět:Diky :)
Diky za informacne hodnotny a vtipny podcast, musim rici, ze ocenuji nejenom informace o technologiich samotnych, ale velmi take zakulisni informace, zprostredkovavane mnohdy vtipnou formou :).
Diskuzní příspěvky
finc Pěkné
Michal Vich   Re: Pěkné
Lukas   Re: Re: Pěkné
David Engelmaier Diky :)