Čas:23.5.2007 7:27:01
Od:Jan Manek
Předmět:"správní programátoři"
Reaguji na "jako správní programátoři dáváte přednost psaní kódu před nudným čtením manuálů". Nezlobte se, ale toto považuji právě za jeden z neduhů spousty programátorů - bez znalosti teoretických (alespoň) základů hned začínají "bouchat" a výsledkem jsou špatně napsané a čitelné programy se spoustou chyb a nevyužitých možností.
Čas:10.7.2007 11:30:57
Od:Daniel Kutac
Předmět:Re: "správní programátoři"
máte pravdu, slovo spravni by si "skoro" zaslouzilo uvozovky, ale s nimi by to zase bylo prilis silne. Slo mi spis o vystizeni bezne praxe nez idealniho stavu. Dan Kutac
Čas:25.5.2007 10:24:26
Od:Zdeněk
Předmět:Uvítal bych podrobnější příklad
Dobrý den. Asi mě někdo usadíte, ale pokud se mám seznámit s novou technologií, musím vidět podrobnější příklady využití. Tj. v tomto případě by bylo vhodné popsat standardní problematiku z relační databáze pomocí tohoto nástroje. Jedna věc jsou aktualizační principy (transakční zpracování, provázané tabulky, katalogy apod.), druhá věc je získání dat ("složité" selecty nad X tabulkami, nejlépe porovnání všech dostupných klauzulí SQL). Vše navíc umocněno minimálně statisíci záznamy v tabulkách. Možná to vypadá, že by příklad musel být až příliš komplikovaný, ale docedu si představit např. 3-4 tabulky v SQL na kterých by šlo vše ukázat. Ale to jen takový návrh třeba do budoucích dílů seriálu. Z.
Čas:10.7.2007 11:28:45
Od:Daniel Kutac
Předmět:Re: Uvítal bych podrobnější příklad
Dobry den Zdenku, nejlepe by bylo, kdybyste mi napsal mail a probrali bychom to spolu. Dan Kutac (daniel.kutac@intersystems.com)
Diskuzní příspěvky
Jan Manek "správní programátoři"
Daniel Kutac   Re: "správní programátoři"
Zdeněk Uvítal bych podrobnější příklad
Daniel Kutac   Re: Uvítal bych podrobnější příklad