Čas:16.6.2007 7:49:06
Od:Spac
Předmět:Knihovny
článek je velice zajímavý, ale při prvních pokusech o zprovoznění tisku jsem musel importovat asi 12 knihoven. Hrůza!!! Udržovat aplikaci s takovým množstvím potřebných knihoven je podle mne velkým problémem. Ale vypadá to tak, že mě to stejně nemine.
Čas:16.6.2007 19:04:25
Od:Kamil Ježek
Předmět:Re: Knihovny
Přesně tak, JasperReports sám používá velké množství dalších knihoven. Nemusí být pravda, že Váš program potřebuje všechny, ale pokud nemáte detailní znalosti ohledně JasperReports, těžko poznáte ktéré jsou zrovna potřeba.
Čas:16.6.2007 19:42:25
Od:benzin
Předmět:Re: Re: Knihovny
Odpovedi je maven :)
Čas:17.6.2007 22:05:36
Od:Ladislav Thon
Předmět:Re: Re: Knihovny
Proč detailní? Zas tolik těch knihoven není: http://jasperforge.org/sf/wiki/do/viewPage/projects.jasperreports/wiki/Requirements Prostě když nepotřebuju PDF, vynechám iText, když nepotřebuju Excel, vynechám POI/jExcel, když nepotřebuju grafy, vynechám JFreeChart. Jinak díky za článek, možná budu v brzké budoucnosti něco takového potřebovat a JasperReports už mám nějakou dobu vyhlídnuté. A když pro ně je přímá podpora ve Spring Web MVC... :)
Čas:18.6.2007 10:44:53
Od:Kamil Ježek
Předmět:Re: Re: Re: Knihovny
Máte pravdu, dá se zjistit které jary v jaké situaci potřeba nejsou. Záleží spíše na konkrétních potřebách, zda má smysl se tímt zabývat.
Čas:18.6.2007 11:17:53
Od:Kamil Ježek
Předmět:Re: Re: Re: Knihovny
Máte pravdu, dá se zjistit které jary v jaké situaci potřeba nejsou. Záleží spíše na konkrétních potřebách, zda má smysl se tímt zabývat.
Čas:19.6.2007 10:22:16
Od:Zdeněk D.
Předmět:Provnání
Zajímavé by bylo porovnat s nějakým již déle využívaným nástrojem pro reportování. Java v tomto není ještě zcela dokonalá. Není tu někdo, kdo má zkušenost zároveň např. i s FastReportem? Toto je každopádně dalším pozitivním krokem i pro desktopový vývoj v Javě. Bohužel stále mi přijde, že jde Java v tomto směru moc pomalu. Nerad bych jednou migroval na .NET, místo do Javy.
Čas:10.7.2007 20:11:14
Od:kooudy
Předmět:porovnani
co treba porovnani s ostatnimi, treba s http://www.jfree.org/jfreereport/index.php
Čas:12.7.2007 11:43:55
Od:Kamil
Předmět:i18n a CSS
Škoda, že v článku nejsou informace o způsobu internacionalizace reportů a využití kaskádových stylů. Nemáte někdo tip, kde se o tom dá něco dočíst?
Čas:2.10.2007 11:44:56
Od:medv
Předmět:Re: i18n a CSS
Inernacionalizace se dělá kasicky přes soubor properties, podle stejných pravidel jako v jiných java aplikacích. CSS zde nevyužijete. Ireport funguje stylem co vidíš do dostaneš. Někdy stává, že se text nevejde do definovaného pole. Takže je třeba sestavu důkladně vyzkoušet.
Čas:16.4.2009 16:20:35
Od:PetrF
Předmět:Re: NJThNrgDqFCn
Nastal čas na CAPTCHA!
Čas:22.1.2008 15:59:34
Od:Ondřej Hradský
Předmět:připojení datasource
Mohu mít dotaz začátečníka? Vytvořil jsem si iReport a nasázel tam statický text, ale i dynamické položky (cena, suma, název zboží,…). Vytvořil jsem i v programu Eclipse soubor *.java. Ted mi mimochodem dává na výstup chybu: Exception in thread „main“ java.lang.Error: Unresolved compilation problems: JRBeanCollectionDataSource cannot be resolved to a type Jak propojit java soubor a jasper report, aby tahalo data z java souboru? ZKoušel jsem a hledal v iReportu v záložce „Data“ > „Spojení / Datové zdroje“. Tam jsem přidal nový a dal ho jako Java Bean Collection. Ale nikde to po mě nechce java soubor… Mohl by prosím někdo pomoci ztracenému človíčkovi? Opravdu jsem se snažil sám, až do vyčerpání sil. Zdrojový soubor *.java je umístěn v komentářích (komentář č. 5) na http://vavru.cz/java/spring-framework/dynamicke-pdf-pomoci-jasperreports-ireport-a-spring-frameworku
Čas:17.4.2009 16:52:42
Od:Cyril Sochor
Předmět:Re: Re: NJThNrgDqFCn
jj, CAPTIA za uz je nutna... za chvili ji sem dame...
Čas:3.8.2009 15:46:12
Od:Jakub
Předmět:dotaz na nastroj Jasper Reports
Dobry den, Mam k tomuto nastroji nekolik dotazu, predem velmi dekuji za zodpovezeni, ci premerovani na stranky kde by mi pomohli. Zatim hledam a nenachazim. 1) nikde nemohu najit vycet zdroju, ktere umi JR zpracovat. SQL databaze, Oracle, Access, XML formaty, CSV, TXT, ASCII data... s cim si umi poradit a s cim ne? 2) nevim zda ma JR funkcionalitu "rucni editace" - pokud ho pouzivam jako reportovaci nastroj, ktery si pravidelne saha do nejake databaze a z dat zde umistenych vyplni nejakou sablonu a z ni vytvori report, a ta zdrojova databaze neni dostupna, zda je moznost tu sablonu vyplnit rucne a report vytvorit touto zalozni cestou. predem diky za cokoli
Čas:3.4.2011 11:30:58
Od:mira
Předmět:chyba log4j:WARN No appenders could be found for logger (net.sf.jasperreports.engine.xml.JRXmlDigesterFactory).
Zdravím, tisknu do pdf pomocí JR a když spouštím aplikaci přes NetBeany tak to funguje, pouze se vyhodí varování "log4j:WARN No appenders could be found for logger (net.sf.jasperreports.engine.xml.JRXmlDigesterFactory)". Ale vše se v pořádku vyexportuje. Když však spustím aplikaci klasicky z vytvořeného souboru, tak už to nevytiskne, tak nevím jestli to souvisí s tou varovnou hláškou a jak jí případně řešit. Jrxml soubor jsem vytvořil přes iReport 1.0 v novějších mi to nějak nešlo, ale pochybuju, že to má souvislost... Předem děkuji za odpověď.
Diskuzní příspěvky
Spac Knihovny
Kamil Ježek   Re: Knihovny
benzin   Re: Re: Knihovny
Ladislav Thon   Re: Re: Knihovny
Kamil Ježek   Re: Re: Re: Knihovny
Kamil Ježek   Re: Re: Re: Knihovny
Zdeněk D. Provnání
kooudy porovnani
Kamil i18n a CSS
medv   Re: i18n a CSS
PetrF   Re: NJThNrgDqFCn
Ondřej Hradský připojení datasource
Cyril Sochor   Re: Re: NJThNrgDqFCn
Jakub dotaz na nastroj Jasper Reports
mira chyba log4j:WARN No appenders could be found for logger ...