Čas:3.7.2012 16:50:20
Od:peter
Předmět:juno 2012 vienna
bol som na prednaske vo viedni na Eclipse DemoCamps Juno 2012 (zoznam miest: http://wiki.eclipse.org/Eclipse_DemoCamps_Juno_2012 ) a mna tam najviac asi zaujal xtend (http://www.eclipse.org/xtend/) novy programovaci jazyk(dsl-ko) - nieco medzi groovy a scala, avsak v realnom case sa to tranformuje do java kodu, je to cele transparentne a to preco som chcel niekedy zacat so scalou alebo s groovy, tak toto to presne pokryva nova syntax = menej kodu, ale pritom je to stale java rychlost javy, ziadne problemy s integraciou
Čas:26.2.2013 0:12:44
Od:Jan Flos
Předmět:Je to zadara
Javovské technologie a především E4 bych shrnul takto: O RCP aplikacích škoda mluvit. RCP alias Rich Client Platform je trochu nadnesené tvrzení ve srovnání s WPF XAML. Kdo viděl Microsoft Expression Blend a pochopil XAML bude vědět o čem mluvím. WPF a možnosti templatování je o mnoho levelů jinde, (jiná liga), než brutální novota v e4 zvaná CSS Styly. Bohužel je e4 a celý framework pozadu oproti WPF od Microsoftu. Java a open source svět je holt zadara a je to vidět. Zatímco .NET má XML-based UI, u e4 se baziruje pořád SWT nebo JFACE (XWT je mrtvý projekt) Zatímco v .NET se prosazuje vzor MVVM (Model View View Model), zde se pořád bazíruje na MVC. Přitom to byl Matin Flower, který už před mnoha lety popsal prezentační model PM jako náhradu za MVC. Dependency Injection v e4 je trochu zvláštní. Injection probíhá jenom v Part Contributions. O ostatní se musím starat sám pomocí metody make(). Ale co je novota je reinjection. To sem v jiných DI frameworcích neviděl. (Google Guice toho umí víc, ale né reinjection) E4 mi mi připomíná tak trochu PRISM od Microsoftu. Spousta features je tam parádních ale v celku je vývoj pomalý. Počkáme pár let a uvidíme :)
Čas:26.2.2013 0:17:43
Od:Jan Flos
Předmět:Databinding
Největší bomba v WPF je Databinding. Koncepce Databindingu je v WPF naprosto geniální. Kdo viděl a provnal bude souhlasit. Bohužel v JSF je z tohoto hlediska technologicky zastaralé. Nicméně kritizovat je jednoduché. Sám bych asi takovýhle boží framework nikdy nenaprogramoval. Takže tohle bych eclipse4 contributorům asi nenapsal.
Diskuzní příspěvky
peter juno 2012 vienna
Jan Flos   Je to zadara
Jan Flos   Databinding