Čas:28.11.2012 13:07:38
Od:tomas.zalusky
Předmět:toString
Jj, podmíněné breakpointy jsou praktické (když už člověk breakpointy potřebuje). Uvedený problém bych asi řešil spíš unit testem ve spojení s JODA DateTimeUtils.setCurrentMillisFixed, ale chápu, že to bylo zvoleno kvůli demonstraci breakpointů. Ještě bych dodal, že jejich efekt násobí dobře napsaná metoda toString(). Při procházení nějakého objektu pak bývá zápis kratší, protože stačí napsat podmínku např. this.toString().contains("id=123"). Ekvivalentní zápis pomocí přístupu k fieldům se komplikuje, pokud se volání řetězí, pokud není dostatečná viditelnost anebo když se musí dělat downcast.
Čas:28.11.2012 13:43:12
Od:Dave
Předmět:Ucit se ;)
Některé kolegy zarazila i možnost dát podmínku nikoliv na konkrétní řádku, ale na vyvolání new *Exception ... Presne i proto je dobre, kdyz zkuseny programator alespon obcas pracuje se zacatecnikem, ten pak zjisti, jak pracovat efektivneji a lepe. Samozrejme vse lze nacist z dokumentace, ale zazit to na vlastni kuzi je lepsi a rychlejsi z hlediska osvojeni si postupu prace.
Čas:28.11.2012 14:14:33
Od:Michal Repaský
Předmět:pozdrav Jirikovi
Ahoj kamarade, koukam, ze se nudis...
Čas:29.11.2012 8:29:25
Od:KarelI
Předmět:hack
Mozna ted budu prilis kruty, ale nazyvat cond. breakpointy jako "hack" a "objev", to musi byt nekde neco spatne. Jak dlouho vam trvalo toto "objevit"? Vzdyt to je beznou soucasti IDE snad 15 let a vsimnout si toho trva asi tak pul minuty. To budete priste psat o tom, ze se daji zobrazit whitespace v editoru?
Čas:29.11.2012 12:35:47
Od:Dave
Předmět:Re: hack
Tak kazdy nejak zacinal, ze ;). Problemem je, ze casto ve firmach se novacci moc nevzdelavaji (at v tom plavou, jak umi) a pak si roky vystaci s minimalnim zakladem, i kdyz to ma realny dopad na jejich vykonost. Proto si myslim, ze maji smysl ruzne certifikace, testy, skoleni, clovek se musi podivat na celou danou technologii (jazyk) a ne jen na cast, kterou potrebuje. Pak by se nestalo, ze se nekdo napr. stane java EE seniorem a prakticky neumi debugovat. A ti starsi se musi vzdelavat taky (i novacci znaji casto spustu zajimavych a uzitecnych novinek ci figlu).
Čas:29.11.2012 17:37:55
Od:Petr Smid
Předmět:Re: hack
Tady jde spíš o to, že pomocí toho kódu v podmínce breakpointu se dá ledacos udělat - například změnit nějaké proměnné, nějaké parametry session, id uživatele a tak podobně - a i přesto, že se to na tom breakpointu nezastaví.
Čas:30.11.2012 10:20:12
Od:Miro
Předmět:Re: hack
KarelI: +1 tiez mi to pride ako objav ameriky - vsak spustit debug a potom do googlu zacat zadavat nazvy tych tabov co sa dolu v standartnom zobrazeni ukazu a citat je otazka na cca 5 minut zistit na co co je... skor mi to pride ako ukazka coho sa dockame ked kazdy zaciatocnik zacne pisat clanky "ojavil som, ze hello.java si mozem ladit, co vy vsetci na to?"..
Čas:2.12.2012 21:37:29
Od:Jiří Holý
Předmět:Re: hack
+1 Petrovi Smidovi. Nosnou myslenkou je pouzit conditional breakpoint na zmeny hodnot. Nebo naveseni dodatecnych akci. A to vse bez nakladne rekompilace/redeploye aplikace. Pokud jsem clanek nenapsal dostatecne jasne, aby toto vyznelo, tak se omlouvam, priste to zkusim lepe. Mozna to chce urcitou uroven zkusenosti, vsimnout si jemnych detailu v necem, co povazujeme za samozrejme. A v mezicase doufam, ze alespon novackove budou vedet, ze lze delat u breakpointu podminky.
Čas:4.12.2012 17:54:24
Od:Tomáš
Předmět:Re: hack
Karle, lidi jako ty jsem zatím zažil v každé firmě. Zbytečná a určitou omezenost ukazující potřeba kritizovat a komentovat vše, i dobré počiny.. Tenhle tip možná nepomohl tobě, ale jsem přesvědčený že mnoho lidí si nyní řeklo "aha!" Když se tě tento článek netýká, nečti ho.
Čas:2.12.2012 21:57:03
Od:Guido
Předmět:Pěkný článek
Přiznám se, já moc nedebugguju - téměř vždycky si vystačím s unit testy nebo mock objekty. Pro mne byl článek přínosný. Sice vím, že conditional breakponty existujou a párkrát jsem je i použil, ale jak píšu... moc nedebugguju :-) A že si tam můžu vypisovat kód do konzole a měnit kontext je pro mne novinka. Takže díky.
Diskuzní příspěvky
tomas.zalusky toString
Dave Ucit se ;)
Michal Repaský pozdrav Jirikovi
KarelI hack
Dave   Re: hack
Petr Smid   Re: hack
Miro   Re: hack
Jiří Holý   Re: hack
Tomáš   Re: hack
Guido Pěkný článek