Čas:22.11.2007 11:00:03
Od:Jakub Podlesak
Předmět:tech tip pro vyvoj RESTful web services v Jave
Na adrese http://blogs.sun.com/japod/entry/tech_tip_on_implementing_restful jsou k dispozici odkazy na tech tip (v anglictine). Tech tip obsahuje velmi strucny uvod do RESTu. Dale je uveden priklad REST aplikace v Jave, ktera krome RESTU demonstruje i pouziti databaze (JPA) na backendu.
Čas:22.11.2007 11:16:04
Od:Jirka Kosek
Předmět:Rozšiřitelnost XML zpráv
Verzování a rozšiřitelnost XML schémat by sice bylo povídání na několik podcastů, ale není pravda, že by SOAPpové WS byly méně rozšiřitelné než RESTové. SOAP je jen obálka, ve které je XML zpráva, v RESTu jde XML přímo. SOAP vs. REST tedy nemá vliv na to, co jde dělat s XML obsahem uvnitř. Ale nicméně můj názor je ten, že pro většinu věcí je možné SOAPové webové služby charakterizovat jako WS-Crap.
Čas:22.11.2007 15:13:50
Od:filemon
Předmět:Re: Rozšiřitelnost XML zpráv
XML muze byt pouze jednou z reprezentaci resource v RESTu ne nezbytne jedinou. Ta rozsiritelnost v tom podcastu byla minena ve smyslu overheadu na klientovi. V pripade RESTu mi muze stacit http client, v SOAPu potrebuju knihovnu pro serializaci/deserializaci (pokud nevystacim s jax-m). Stejne si myslim, ze porovnavat strukturu zprav nema smysl, dulezitejsi je podle me odlisna filozofie obou pristupu na serveru tedy sluzba vs. resource.
Diskuzní příspěvky
Jakub Podlesak tech tip pro vyvoj RESTful web services v Jave
Jirka Kosek Rozšiřitelnost XML zpráv
filemon   Re: Rozšiřitelnost XML zpráv