Čas:11.2.2008 16:41:04
Od:Ladislav Thon
Předmět:no nevím
Řekl bych, že článek o Groovy byl nejmíň o řád lepší, tohle jsou spíš takové povšechné marketingové kecy... just give me the code! :-)
Čas:12.2.2008 1:09:58
Od:Cyril Sochor
Předmět:Re: no nevím
Toto je obecny uvod, budou nasledovat dalsi clanky, ktere budou konkretnejsi...
Čas:11.2.2008 22:06:34
Od:uf
Předmět:prima, zatim jen predmluva
Prima, chci se naucit jython kvuli rychlemu prototypovani a v budoucnu skriptovani javy. Ale chce to pravidelne chvilku. Kdysi jsem si hral asi tyden s Pythonem. Je skvely.
Čas:12.2.2008 6:49:25
Od:uf
Předmět:Re: prima, zatim jen predmluva
Kdybyste si potreboval neco vyzkouset na nekom tupem, jsem k dispozici. Uf
Čas:12.2.2008 10:25:13
Od:Birkof
Předmět:nevýhody Jythonu
Autor se snažil představit pouze výhody Jythonu. Já již Jython nějakou dobu používám a znám spíše nevýhody jako například: - žádná nebo mizivá podpora v IDE (kontrola syntaxe, autocomplete, DEBUG), bez čeho si již dnes nikdo nedokáže programování představit; - vlastní syntaxe, která není ostře typová jako Javě. Podivné formátování kódu tabulátorem místo závorek begin/end; - neexistující kompilace, což je na jednu stranu výhoda, na druhou nevýhoda. Píšete poslepu a programujete až podle běhových chyb, které ovšem nejsou tak detailní jako v Javě (chyby při kompilaci nejsou) Asi by se toho dalo napsat i více. Nechápu, proč by programátor v Javě měl opustit něco, co výborně zná za jiný jazyk, který v podstatě nedává více možností, jen je o něco úspornější. Ale my přece nejsme placeni od počtu řádků ale podle dodané funkcionality. Osobně jsem nucen psát v Jythonu ve BEA Weblogic Scripting Language (WLST) a je to opravdu trápení, bohužel rovnocená podpora v Javě není. Je to, jako byste se vrátili do dob bez IDE a psali kód v PSPadu. Spustíte, chyba, opravím, spustím další chyba atd...skvělá efektivita.
Čas:12.2.2008 12:20:29
Od:pop
Předmět:Re: nevýhody Jythonu
+1
Čas:15.2.2008 7:22:54
Od:uf
Předmět:Re: nevýhody Jythonu
Samozrejme, ze nevyhod si je uzivatel vedom, hlavne typove kontroly. Jde o to, ze muzete RYCHLE napsat prototyp, vyzkouset vlastnosti knihovny apod. Do divadla nepojedete s popelarskym vozem a v trabantu nebudete vozit cihly a preklady na stavbu baraku... Clovek je snad tvor soudny (pozn. mate uz takovy zazitek? )!
Čas:28.3.2008 9:19:45
Od:ObiWanKenobi
Předmět:nesuhlasim
existuje predsa JyDT plugin do Eclipsu. A ked spoznas lepsie samotny Python pochopis v com su jeho vyhody a budes sa pozerat na Jython inak. Nauc sa svoju pracu na projekte milovat a najdes zalubu v jazykoch ako su tieto, mozno si frustrovany ze sa musis ucit nieco nove, co uz mozno nikdy nevyuzijes, ale skus z toho spravit vyhodu, nauc sa Jython riadne a budes ho pouzivat vsade a tvoja praca sa zefektivni ;-)
Čas:3.4.2008 15:32:29
Od:winsik
Předmět:Funkcionalni podpora
Me zaujala ta funkcionalni podpora. Prozkoumam to malicko vic, ve skole do na s hodne busili Haskel, a na zkouseni ruznych algorytmu jsou funkcionalni jazyky mnohem lepsi nez iperativni. a kdyz je moznost skompilovat pak hotovou vec do Javy... tak proc tomu nedat sanci :) Tesim se na dalsi dily
Diskuzní příspěvky
Ladislav Thon no nevím
Cyril Sochor   Re: no nevím
uf prima, zatim jen predmluva
uf   Re: prima, zatim jen predmluva
Birkof nevýhody Jythonu
pop   Re: nevýhody Jythonu
uf   Re: nevýhody Jythonu
ObiWanKenobi   nesuhlasim
winsik Funkcionalni podpora